Åpningstider på Krona jula 2025

Publisert: 3. Dec 2025
Sist endret: 3. Dec 2025

Åpningstider på Krona jula 2025

Åpningstider på Krona jul, romjul og nyttår:

Åpent:
Tirsdag 23. desember kl 11:00 - 16:00
Lørdag 27. desember kl 12:00 - 16:00
Søndag 28. desember kl 12:00 - 16:00
Tirsdag 30. desember kl 12:00 - 16:00

Åpent etter nyttår fra og med fredag 2. januar

Her er noe av det du kan se:

NFUK BalansekunstI rommet for skiftende utstillinger

«Balansekunst - vinterutstilling med NFUK» 

Dette er ei salgsutstilling og det er gratis inngang.

Tjue kunstnere bosatt i Midt-Norge har i et halvt år arbeidet med en felles utstilling med temaet «Balansekunst». Tolkningene spenner fra det konkrete og umiddelbare til følelsesuttrykk og symbolikk. Formatene varierer mellom små tegninger, tusjlavering og grafiske uttrykk og større arbeider i akryl- og oljemaling. Til sammen vises rundt 60 verk med pris fra 1500 til 19000 kr. Alle kunstnerne i utstillingsgruppen er medlemmer av Norsk Forening for Uavhengige Kunstnere (NFUK).

Utstillingen er et samarbeid mellom Molde Kunstforening og Romsdalsmuseet. I desember praktiseres «salg fra vegg» dersom noen ønsker å kjøpe en unik julegave. 

Ragna Kvernberg Glenner av lysKaféutstilling

Ragna Kvernberg - «Glenner av lys»

Dette er ei salgsutstilling og det er gratis inngang.

Ragna Kvernberg er kjent for mange gjennom bl.a. Rose Atelier i Molde, der hun har virket som heltids kunstner i over 20 år, hatt mange utstillinger og holdt kurs og drevet malegruppen "Babette" siden 2004. Nå stiller kunstneren ut i kafeén på Romsdalsmuseet med utstillingen "Glenner av lys". Ragna arbeider primært med malerier i akryl, og monotopi, som er en grafisk teknikk som gir ett enkelt trykk i motsetning til vanlige grafikk som gir flere trykk fra samme plate. Hennes billedspråk er forenkling og abstraksjon.

Fast utstilling: barn leker i båtFast utstilling

Besøk den faste utstillinga vår "Romsdalshistorier". Vi viser fram historien fra ulike deler av Romsdal - fra kyst, fjord, fjell, by og bygd. Barna kan blant annet bygge med laftepinner, besøke utkledningshula, eller leke i robåten.

Denne utstillinga er billettert, se billettpriser her: https://www.romsdalsmuseet.no/no/besok-oss/romsdalsmuseet

nisse i utstillingenJulerebus for barn

Rebus med premie!

Passer i alderen 5-12 år

Rebusen koster kr 30,- og kjøpes i resepsjonen på Krona.

Barn må være i følge med en voksen person, som får gå gratis inn.

 

Kafé Mali

Ta deg en pause i kafeen vår og kos deg med deilige kaker, gjærbakst, salater og mye annet godt. Det er også en lekekrok for barn.

Hjertelig velkommen!