Dypdykk i Veøyas rike historie med Brit Solli og Terje Thingvold

Dato: 6. Jul 2025 - 6. Jul 2025
Tid: 10.00 - 15.30
Sted: Veøya

Historisk vandring med Brit Solli og Terje Thingvold

Dette arrangementet er en del av et stort program for Veøya sommeren 2025: SE OVERSIKT

Brit Solli og Terje Thingvold – Veøya-ekspertene!

Arkeolog og professor Brit Solli tilbrakte til sammen tolv måneder på Veøya tidlig på 1990-tallet mens hun gjorde utgravingene som ledet til hennes doktoravhandling. Terje Thingvold er pensjonert konservator ved Romsdalsmuseet, men er fremdeles aktiv som formidler med Veøya som spesiale. Sammen vil Brit og Terje gi publikum et dypdykk i Veøyas rike historie slik bare de kan, med innsikt, humor og snert!

Program for dagen:

10:00 Båtavgang fra Nesjestranda
10:15 Ankomst Veøya

  • Velkomst og orientering
  • Omvisning i kirka
  • Historisk vandring med dypdykk i Veøyas rike historie med Veøya-ekspertene Brit Solli og Terje Thingvold
  • Lunsj ute
  • Prestegardshistorie og besøk i prestegarden

15:30 Båtavgang fra Veøya
15:45 Ankomst Nesjestranda 

Billetter:

Billett kjøper du her:   Billetter

Billetten inkluderer:

  • Historisk vandring 
  • Besøk i prestegarden
  • Båttransport tur/retur Nesjestranda

Praktisk info: 

  • Mat og drikke: Ta med alt du trenger av mat og drikke
  • Sko og klær: Sjekk værmeldinga og ta gjerne med ekstra klær, vindjakke og ha på gode tursko til å være ute hele dagen. Ta gjerne med sitteunderlag.
  • Søppel: Merk at det ikke er søppelhåndtering på øya, og vi ber deg vennligst å ta med eget søppel hjem igjen.
  • Båt fra Nesjestranda: Båten har plass til 48 passasjerer og går fra Nesjestranda småbåthavn, Hamnevikbøen.
  • Parkering: Vi har fått tillatelse til å bruke parkeringa ved fabrikken til Nesje AS. Kort gangavstand til båten. Klikk her for kart (Google maps)

Ta kontakt med oss dersom du har spørsmål:

Epost: post@romsdalsmuseet.no
Telefon: 71 20 24 60
Kontortid: mandag-fredag kl 08:30-16:00